Jak wyposażyć i urządzić wille nad morzem?

Wypoczynek nad morzem jest przez wielu z nas wyczekiwany przez cały rok – upragniony urlop chcemy spędzić, relaksując się przy szumie morskich fal i chłonąc witaminę D z promieni słonecznych. Zazwyczaj już kilka miesięcy czy tygodni wcześniej, zaczynamy poszukiwać noclegu w wybranym przez nas mieście nad morzem.

Gdzie nocować?

MiedzyzdrojeNajlepszą opcją wydają się noclegi blisko morza. Dzięki temu na plażę mamy raptem kilkanaście kroków – w dowolnym momencie możemy więc wrócić do domku czy ośrodka, na przykład aby zjeść obiad czy spędzić czas w inny sposób niż opalanie i zabawy na plaży. Noclegi blisko morza mają też tę zaletę, że na pewno nie spóźnimy się na obejrzenie wschodu czy zachodu słońca… W Międzyzdrojach, które słyną z wielu atrakcji turystycznych, istnieje szeroka oferta noclegów blisko morza – na turystów czeka niejeden domek, pensjonat, ale także coś zdecydowanie bardziej luksusowego – willa. Wille w Międzyzdrojach odznaczają się zawsze klasą i komfortem, który zapewnia odpowiednie wyposażenie.

Jak zatem powinna być wyposażona willa?

willaNa portalu biznes-hotel.pl można przeczytać, że osoby, które decydują się na wynajem pokoju w willi, liczą nie tylko na wygodne łóżko, ale też na wysoką klasę obiektu. Meble powinny być nowe, bez żadnych skaz, a codzienne sprzątanie przez personel willi będzie zapobiegać zbieraniu się kurzu i zanieczyszczeń. Decydując się na pokój, mamy dostęp do wspólnej kuchni, zaś wybierając apartament, zyskujemy dla siebie całą przestrzeń – sypialnię, salon, kuchnię i łazienkę, a także taras. W każdym pokoju powinien znajdować się telewizor, stół z krzesłami, szafa, szafki nocne. Podstawą jest suszarka balkonowa na bieliznę. Wynajmujący powinni mieć także dostęp do sprzętu plażowego – zazwyczaj najbardziej rozchwytywane są leżaki, dlatego zadbajmy o ich odpowiednią ilość.

Atrakcje na terenie willi

plac zabawWieczorem niektórzy są już zmęczeni wcześniejszym zwiedzaniem miasta (na przykład we wspominanych już Międzyzdrojach, można zwiedzić planetarium, park miniatur, muzeum figur woskowych czy oceanarium). Z pewnością wracając do wynajmowanej willi, zamiast zamykać się w pokoju, woleliby jeszcze wykorzystać ciepły wieczór, spędzając czas na świeżym powietrzu. Według portalu dla hotelarzy www.hotelinfo24.pl powinniśmy więc zapewnić im rekreacyjne wyposażenie. Warto, aby w ogrodzie przy willi znalazły się:

  • stabilne huśtawki ogrodowe,
  • stoliki z krzesłami,
  • leżaki,
  • duży grill,
  • plac zabaw.

Czy możemy jeszcze w jakiś sposób zachęcić wczasowiczów? Ciekawy pomysł może stanowić basen… to rozwiązanie wykorzystywane przez wiele hoteli – jest alternatywą dla osób przytłoczonych tłumem na plaży, na której co chwila można było potknąć się o parawan lub czyjś ręcznik. Zwolennicy kąpieli z pewnością ucieszyliby się z basenu przy willi. Budowa basenu ogrodowego nie jest skomplikowana, choć wymaga pomocy specjalistów. Pierwszym krokiem jest wybudowanie niecki – choć te betonowe są najtrwalsze, niecki prefabrykowane także dobrze się sprawdzają. Budową basenu ogrodowego zajmują się zawsze profesjonalne firmy, które wśród swoich działań uwzględniają także badania określające rodzaj gruntu, pochylenie terenu i obecność wód gruntowych. Pamiętajmy, aby dobrze przemyśleć, w jakim miejscu ma znaleźć się basen – przecież nie będzie możliwości jego późniejszego przeniesienia. Budowa basenu może trochę kosztować, jednak cena nie powinna być przeszkodą – w końcu basen przy willi z pewnością przyciągnie większą ilość wynajmujących, którzy marzyli o luksusowych wakacjach.

A może sauna?

kabina na podczerwieńJeżeli jednak nie posiadamy odpowiedniej przestrzeni w ogrodzie, aby móc wybudować tam basen, powinniśmy pomyśleć o innych atrakcjach. Może sauna? Na co dzień mało kto korzysta z takiej formy relaksu – za to na wakacjach z pewnością niejeden z nas pozwoliłby sobie na wypróbowanie czegoś nowego. Sauny fińskie i parowe są z pewnością znane, wynajmujących zaskoczy coś innego – sauna na podczerwień. Cena jest nieco wyższa, gdyż sauny takie, zamiast tradycyjnych pieców, wykorzystują promienniki podczerwieni (całkowicie bezpieczne dla człowieka) – wydzielają one ciepło, które ogrzewa mięśnie i stawy. Dzięki temu w prosty sposób możemy pozbyć się napięcia nagromadzonego w mięśniach w ciągu dnia, a także zmniejszyć stres. Sauna na podczerwień pozwala także na zmniejszenie cellulitu, zmniejszenie trądziku oraz poprawienie kolorytu i gładkości skóry. Półgodzinny seans będzie przyjemnym relaksem dla każdego. Producent saun na podczerwień zwraca uwagę na to, że temperatura w saunie dochodzi tylko do 60 stopni Celsjusza, co sprawia, że również dzieci i osoby starsze mogą zdecydować się na taki typ relaksu.

Zdanie podsumowania

Wspomniane rozwiązania z pewnością zachęcą wczasowiczów do tego, aby zatrzymać się właśnie w naszej willi – tworząc ofertę konkurencyjną wobec innych obiektów, możemy liczyć na to, że obecni urlopowicze wrócą do nas także w przyszłym roku.

Dodaj komentarz