Skuteczny i trwały makijaż – porady

Wykonanie makijażu wbrew temu co by się mogło wydawać, wcale nie jest takim prostym zadaniem. Ważna jest tu nie tylko znajomość odpowiednich technik makijażowych, ale także znajomość kolejności nakładania konkretnych produktów do makijażu. Poprawne wykonanie makijażu przekłada się nie tylko na to jak on wygląda, ale także i na jego trwałość Co zatem o makijażu należy wiedzieć, do jakich zasad należy się stosować? Oto kilka prostych wskazówek i przydatnych rozwiązań.

Domowy makijaż – co jest potrzebne do jego wykonania?

Na początek powiemy co jest potrzebne do wykonania podstawowego makijaży dziennego. Jako podstawę uznajemy krem do twarzy dobrany indywidualnie do specyfiki cery. Jest to o tyle ważne, że od tego jaki krem zastosujemy będzie w dużej mierze zależeć trwałość naszego makijażu. Jeśli mowa jednak o kosmetykach bezpośrednio do makijażu to absolutne minimum według portalu www.magazynkosmetyki.pl to takie produkt jak:kosmetyki

  • baza pod makijaż,
  • korektor,
  • podkład, krem koloryzujący,
  • róż,
  • kredka do brwi,
  • tusz do rzęs.

Powyżej wymienione kosmetyki to podstawa, jeśli chodzi o dzienny makijaż. Kupując je jednak należy pamiętać o tym by ich odcień odpowiednio dobrać do swojego typu urody. Jeżeli podkład będzie za ciemny będziemy wyglądać sztucznie i staro, jeśli będzie zbyt jasny powstanie efekt maski. Podobnie jest w przypadku różu czy kredki do brwi, jeśli ich odcień będzie niewłaściwie dopasowany powstanie sztuczny efekt, dlatego kupując tego typu produkty do makijażu warto poprosić o pomoc w drogerii. Poza wymienionymi powyżej kosmetykami wykorzystywanymi przy tworzeniu dziennego makijażu można jeszcze także pomyśleć o takich rozwiązaniach jak szminka w odcieniach nude, eyeliner w pisaku, czy cień do oczu w kolorach ziemi. Ich stosowanie to już kwestia bardziej indywidualna, ponieważ by wykonać dzienny makijaż nie trzeba malować oczu czy ust. Z powodzeniem wystarczy wytuszowanie rzęs i nałożenie szminki ochronnej na usta. Taki minimalistyczny makijaż wygląda bardzo naturalnie i ma raczej na celu ukrycie niedoskonałości cery i nadanie jej blasku niż podkreślenie walorów urody.

Jak nakładać kosmetyki?

makijażJak już zostało wspomniane na wstępie ważne jest to by kosmetyki nakładać nie tylko w odpowiedni sposób, ale i w odpowiedniej kolejności. Na podstawie artykułu na portalu portal.abczdrowie.pl zasady można się dowiedzieć, że na samym wstępie konieczne jest oczyszczenie skóry twarzy i jej nakremowanie, kiedy krem się już wchłonie możemy przejść do nakładania korektora na miejsca które tego wymagają. Następnie baza pod makijaż i dalej podkład lub krem koloryzujący w zależności od tego co stosujemy. O ile krem koloryzujący można rozprowadzać za pomocą rak, o tyle w przypadku podkładu należy stosować pędzel, a sam podkład rozprowadzać w odpowiednich kierunkach. Następnie nakładamy róż i przechodzimy do makijażu oka. Po zakończeniu makijażu oka, jeśli coś nam się osypało przy pomocy dużego pędzla z grubą warstwą pudru wymiatamy to z pod oczu. Na koniec kredka do brwi, nanosimy ją małymi kreseczkami i przy pomocy pędzelka rozcieramy. Jeżeli chodzi o podstawowy makijaż dzienny to zasadniczo wszystko, jeśli jednak z wykonaniem takiego makijażu mamy problem lub jeśli dobór kolorów sprawia na trudność to warto wybrać się do kosmetyczki.

Kiedy warto odwiedzić salon kosmetyczny?

kosmetyczkaZasadniczo żeby wykonać makijaż dzienny nie trzeba chodzić do kosmetyczki, warto jednak chociażby z raz pójść by dowiedzieć się jakie kolory są dla nas najodpowiedniejsze jak i po to by podpatrzeć jak prawidłowo taki dzienny makijaż się wykonuje. Kosmetyczka w trakcie takiej wizyty powinna także udzielić nam rad jak dbać o cerę i poprawić kondycje skóry, co także poprawi jakość wykonywanego przez nas makijażu. Za nim jednak wybierzemy się do kosmetyczki warto sprawdzić ofertę kilku miejsc takich jak salon kosmetyczny.

Dobre rozwiązanie dla nielubiących się malować

makijaż permanentnyChoć wykonanie dziennego makijażu nie jest specjalnie trudne, to jednak znajdą się osoby które po prostu nie lubią tego robić. Właśnie dla takich osób dobrym rozwiązaniem może okazać się makijaż permanentny, który zdecydowanie skróci czas wykonania dziennego makijażu jak i ułatwi to. Jeśli chodzi o makijaż permanentny to warto tu pomyśleć o wykonaniu permanentnego makijażu brwi, ust lub też kreski na oku, jeżeli malujemy się w taki sposób. Prawidłowo wykonany permanentny makijaż wystarczy na kilka lat, co jest dużym udogodnieniem.

Podsumowując temat

Dobrze wykonany makijaż z zastosowaniem odpowiednich kosmetyków jest nie tylko trwały, ale sprawia że przez cały dzień dobrze się czujemy i to bez konieczności nanoszenia jakichkolwiek poprawek. Warto dlatego wiedzieć jak taki makijaż wykonać i jakich zasad przy jego robieniu należy się trzymać.

2 thoughts on “Skuteczny i trwały makijaż – porady

Dodaj komentarz