Jak zadbać o swój wygląd przed latem?

Dbałość o formę, jak i sylwetkę to ważna kwestia nie tylko przed wakacjami. Sylwetka bikini jest pożądana zarówno przez płeć damską, jak i męską. Najwięcej osób zaczyna uprawiać sport wiosną, jest to pora roku odpowiednia na gubienie pozimowych, nadmiernych kilogramów. Najpopularniejszy okres, w którym wszelkie siłownie są oblężone to czas od lutego do maja. Istnieją jednak osoby, które ćwiczą niezmiennie i regularnie przez cały rok, niezależnie od pogody. Jak ćwiczyć, aby dobrze wyglądać, zdrowo żyć i nie nabawić się kontuzji. Ważny jest stretching oraz regularność, jak i zdrowy rozsądek. Dla początkujących osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem doskonałym pomysłem jest trener osobisty, który oprócz opracowania planu treningowego i diety będzie naszym opiekunem.

Trener osobisty

Trener osobistyPersonalny opiekun to osoba, która oprócz wspólnych treningów i pomocy w ułożeniu zbilansowanej diety zadba o nasze zdrowie fizyczne oraz psychiczne. Proces odchudzający powinien zacząć się w głowie, więc ważnym aspektem jakiego powinien dopilnować nasz trener personalny jest sposób w jaki siebie postrzegamy i czym jest dla nas sport. Płaski brzuch i smukła sylwetka to nie tylko ćwiczenia. Nawet najlepszy trener nie sprawi, że będziemy szczupli, gdy dieta jaką stosujemy opiera się na niezdrowej żywności, fast foodzie oraz słodyczach. Treningi odbywane przy czujnym oku trenera zazwyczaj są bardziej efektywne, lecz jest to droga inwestycja, na którą niestety większości nie stać. Jak więc podjąć się zmian samemu? Internet pełen jest inspiracji, gotowych planów treningowych oraz przykładowych diet, jakie możemy stosować. Istnieją również trenerzy online, którzy nagrywają filmy instruktażowe nieodpłatnie. Korzystając z nich także osiągniemy zadowalające efekty, ponieważ najważniejsza jest determinacja.

Siłownie plenerowe – sposób na szczupłą sylwetkę

siłownie pleneroweCoraz bardziej znane są siłownie plenerowe. Miejsca tego typu to rosnący z roku na rok trend ćwiczeń na świeżym powietrzu. Zapewniają one ćwiczenie w otoczeniu natury. Jest to wspaniała alternatywa, dla osób nie lubiących dusznych siłowni umiejscowionych najczęściej w zatłoczonych centrach handlowych. Sprzęty znajdujące się w siłowni plenerowej niczym nie różnią się od tych, które znaleźć można w siłowni tradycyjnej. Siłownie zewnętrzne oblegane, są najczęściej przez osoby w podeszłym wieku, dla których aktywność stanowi ważny aspekt życia. Przeznaczone są jednak dla wszystkich fanów zdrowego trybu życia, niezależnie od wieku. Tak zwany outdoor fitness to wspaniały sposób na spędzanie wolnego czasu i poznawanie osób, które tak samo jak my dbają o szczupłą sylwetkę i zdrowy organizm. W dużych miastach takich siłowni jest bardzo wiele. W Warszawie znajduje się około dwadzieścia miejsc, w których uprawiać można street workout.

Dieta odchudzająca

odchudzanieJest wiele sposobów na odchudzanie, lecz nie wszystkie są zdrowe i racjonalne. Głodówki z pewnością nie są dobrym sposobem na zdrowe pozbywanie się kilogramów. Gwarantują one niechciany przez nikogo efekt jo-jo, czyli gwałtowny powrót kilogramów, które zrzucaliśmy przez ostatni czas. Racjonalna dieta nie powinna być wyrzeczeniem, a stylem życia. Termin dieta kojarzy się wyłączenie z odchudzaniem, jest to jednak nic innego, jak sposób w jaki się odżywiamy. Powstało wiele diet odchudzających, z których korzystają osoby chcące posiadać piękne ciało na wakacje, a także na resztę życia, wśród nich na podstawie portalu www.odchudzamsie.pl można znaleźć:

 • dieta ketogeniczna
 • dieta paleo
 • dieta herbaciana – detox przy pomocy oczyszczających herbatek
 • clean eating – „czysta żywność”
 • dieta pudełkowa

Diety te są najpopularniejszymi w tym roku. Dieta pudełkowa to wygodny sposób na spożywanie zdrowych i zbilansowanych posiłków. Firmy kateringowe, zajmujące się dystrybucją zdrowych pudełek są bardzo powszechne. Dlatego na pewno chcąc z niej skorzystać, nie będzie problemu ze znalezieniem opcji idealnej dla siebie. Clean eating opiera się na nadaniu posiłkowi najwyższej jakości. Stosując tę dietę musimy unikać żywności przetworzonej, produktów rafinowanych, a także cukrów prostych. Jadłospis powinien składać się przede wszystkim z naturalnych dań wykonanych z nieprzetworzonej żywności.

Detox wspomagający odchudzanie

odchudzanieProces odchudzania można wspomóc poprzez detox. Form detoxu jest bardzo wiele, oprócz herbacianego, powstały także koktajle owocowo-warzywne. Według vitalia.pl składnikami wspomagającymi odchudzanie są na przykład:

 • produkty zawierające błonnik (produkty zbożowe, warzywa)
 • owoc mango
 • jabłka i gruszki
 • grejpfrut
 • orzechy
 • jarmuż, szpinak
 • komosa ryżowa
 • cynamon
 • ostra papryka
 • kawa
 • jaja, ryby, chude mięso

Spożywanie dań i koktajlów, które zostały sporządzone przy pomocy powyższych produktów może znacznie przyspieszyć proces odchudzania, a także zapewnić sytość poprzez wysoką zawartość błonnika oraz białka. W tworzeniu diety samodzielnie lub przez trenera personalnego trzeba uwzględnić alergie pokarmowe oraz cele treningowe. Inne rodzaje produktów spożywać będzie osoba, której celem jest wzrost mięśni, a inne osoba, chcąca zmniejszyć ilość posiadanych kilogramów.

Podsumowanie

Będąc osobą, która ma sprecyzowane cele treningowe i jest zdeterminowana do utrzymania zdrowej diety potrzebujemy miejsca do realizacji marzeń o szczupłej i wysportowanej sylwetce. Takimi miejscami są siłownie tradycyjne i bardziej innowacyjne siłownie plenerowe. Trener personalny wspomaga w pierwszych krokach stawianych na drodze po zdrowie. Procesy odchudzające i ćwiczenia oprócz trenera osobistego wspomagać będzie dieta. Odpowiednio dopasowana i zbilansowana zapewni szczupłą sylwetkę, a wspomagana detoxem potrafi czynić cuda.

Dodaj komentarz