Udana zabawa ze znajomymi – grill

Grillowanie w Polsce urosło do czegoś co można na dzień dzisiejszy uznać właściwie za tradycje. Urządzenie takiego grilla to nie tylko okazja do zjedzenia smacznego posiłku i spędzenia czasu poza czterema ścianami domu, ale także szansa na spotkanie ze znajomymi. Jak zatem urządzić takiego grilla by był on udany i by wszyscy w trakcie grillowania się dobrze bawili. Oto kilka naszych wskazówek jak przygotować się do grillowania we wspólnym gronie. 

Udane grillowanie – dobry grill to podstawa

Jeśli wspólne grillowanie ma być przyjemne to konieczne jest to by zatroszczyć się o odpowiedni grill. W pierwszej kolejności należy rozważyć kwestie czy ma być to grill stacjonarny czy przenośmy. Grille stacjonarne są bardzo wygodne jednak w gruncie rzeczy sprawdzają się one raczej w przypadku dużych ogrodów, w tych mniejszych brak na nie miejsca, a i kosztowna budowa może stanowić pewien problem. grillW związku z czym w większość przypadków jednak decydujemy się na zakup grilla przenośnego. Należy jednak liczyć się z tym, że obecnie dostępnych mamy kilka rodzajów mobilnych grilli, z czego wszystkie z nich tak naprawdę mają swoje wady i zalety. Wśród dostępnych obecnie na rynku grilli na podstawie portalu grillfun.pl można wyliczyć takie jak:

  • grille na węgiel,
  • grille gazowe,
  • grille elektryczne.

Rozwiązania te zasadniczo się od siebie różnią, dlatego warto wiedzieć czym one się dokładnie charakteryzuje i tym samym, które z nich akurat dla nas będzie najlepszy.

Popularne grille węglowe

grille węglowe Grille węglowe w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku rozwiązaniami mają tę zaletę, że są stosunkowo tanie. Co zachęca wiele osób do kupna. Dodatkowo na dzień dzisiejszy jakość takich grilli zdecydowanie uległa poprawie, dzięki czemu stały się one bardziej praktyczne. Wiele z dostępnych na rynku modeli posiada teraz pokrywy, dzięki którym węgiel nie zapala się tylko się żarzy, co ma korzystny wpływ na potrawy zarówno, jeśli chodzi o ich smak jak i na to, że są one dzięki temu bardziej zdrowe. Zastosowanie pokryw ogranicza także dymienie się, dzięki czemu biesiadowanie przy grillu węglowym staje się o wiele przyjemniejsze. Pokrywy te zwykle wyposażone są także w termometr, który ułatwia przygotowywanie potrwa. Niektóre modele posiadają także popielnice, dzięki czemu można je oczyszczać nawet w czasie grillowania, co jest bardzo praktyczne. Niemniej grille węglowe mają to do siebie, że przygotowywane na nich potrawy nie należą do najzdrowszych, a co za tym idzie nie powinno się zbyt często grillować przy zastosowaniu tego rodzaju grilli.

Grille gazowe i elektryczne – które lepsze?

Grille gazoweZarówno grille gazowe jak i elektryczne stanowią bardzo ciekawą alternatywą dla popularnych grilli węglowych. Według artykułu na muratordom.pl zasadniczo smak potraw przygotowanych na nich niczym się nie różni, a jednocześnie są one zdecydowanie zdrowsze jak i czas przygotowania posiłków jest zdecydowanie krótszy, co sprawia, że są to naprawdę praktyczne rozwiązania. Jeśli chodzi o grille gazowe to ich obsługa jest dość prosta i co ważne nie wymagają one żadnego specjalnego miejsca i podłączenia, można ich używać właściwie w dowolny sposób, przy czym należy się liczyć z tym, że mogą one zajmować dość sporo miejsca. W przypadku grilli tego rodzaju szczególnie godne polecenia są grille gazowe broil king, które to cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Grille elektryczne natomiast mają tę zaletę, że są zdecydowanie mniejsze, dzięki czemu można je z powodzeniem wykorzystywać zarówno w ogrodzie jak i na tarasie. Pewnym minusem w ich przypadku jest jednak to, że wymagają one podłączenia do gniazdka, co narzuca miejsce w którym mogą być one wykorzystane lub też konieczność stosowania przedłużacza dostosowanego do warunków zewnętrznych.

Shisha na grillu – czyli atrakcje w czasie grillowania

ShishaGrill jak już wspomnieliśmy na wstępie to nie tylko okazja do zjedzenia smacznych potraw, ale przede wszystkim jest to bardzo dobry sposób na spędzenie czasu ze znajomymi. By umilić sobie czas grillowania warto pomyśleć o takiej atrakcji jaką są fajki wodne. Palenie shishy obecnie jest bardzo modne i jest świetnym sposobem na integrowanie grupy. A dodatkowo fakt, że woda zmniejsza intensywność powstającego przy paleniu dymu sprawia, że rozwiązanie to nie będzie przeszkadzać nawet osobom nie palącym, co stanowi bardzo dobrą alternatywą dla papierosów na czas grillowania. By jednak shisha była dostatecznie praktycznie konieczne są odpowiednie akcesoria do shishy, o które jednak obecnie nie trudno. Organizując grilla ze znajomymi warto pomyśleć o takim rozwiązaniu jak fajka wodna, ponieważ na pewno przypadnie to do gustu naszym gościom.

Krótko podsumowując

Grill to doskonały sposób na spędzenie czasu ze znajomymi. By jednak spotkanie było naprawdę udane warto zadbać o odpowiednie rozwiązania, które ułatwią i uprzyjemnią grillowanie. 

Dodaj komentarz