Pomysł na odpoczynek na świeżym powietrzu

Aktywny wypoczynek to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu zwłaszcza w przypadku osób prowadzących siedzący tryb życia. Jak zaplanować jednak taki aktyny wypoczynek na świeżym powietrzu by był on jednocześnie przyjemny i pomógł poprawić nam naszą kondycje i samopoczucie? Oto kilka naszych propozycji. 

Zalety aktywnego wypoczynku

Trener personalnyNa portalu dla osób aktywnych portalaktywni.com można przeczytać, że lekarze i dietetycy od lat mówią o tym jak ważny jest aktywny wypoczynek dla zdrowia ludzi i ich samopoczucia, jest to szczególnie ważne w przypadku osób prowadzących siedzący tryb życia, głównie z racji wykonywanej pracy. Takie osoby zbytnio nie wysilają się fizycznie, jednak przebywanie ciągle w jednej pozycji, jak i praca umysłowa mogą z czasem zacząć szkodzić, dlatego ważne jest to by choć w weekend sytuację tę zmienić. Aktywny wypoczynek pobudza wszystkie procesy życiowe, pomaga dotlenić mózg, jak i utrzymać zgrabna sylwetkę. Sposobów na aktywne spędzenie weekendu jest bardzo wiele i każdy z powodzeniem może znaleźć coś dla siebie, należy się jedynie zmusić do wyjścia z domu by przekonać, że po takim aktywnie spędzonym dniu czujemy się zdecydowanie lepiej.

Wycieczka rowerowa – sposobem na weekendowy wypoczynek

Rowery holenderskieJednym z ciekawszych jak i przystępniejszych sposobów na aktywne spędzenie wolnego czasu jest wybranie się na przejażdżkę rowerową. Żeby w pełni cieszyć się z takiej przejażdżki należy jednak odpowiednio dobrać jej trasę do rodzaju rowery jaki posiadamy. Wśród najpopularniejszych rowerów wyróżniamy takie jak:

  • rowery miejskie
  • rowery holenderskie
  • rowery górskie
  • rowery trekkingowe

Rowery holenderskie jak i miejskie nadają się świetnie do jazdy po mieście i utwardzonych ścieżkach rowerowych, jednak już na trudniejszych trasach jak np. piaszczyste drogi mogą one mieć problem. Dlatego posiadając taki rower należy opracować taką trasę wycieczki jaka uwzględniać będzie tylko ścieżki rowerowe. Jeżeli chcemy wybrać się na wycieczkę po lesie powinniśmy dysponować rowerem górskim lub trekkingowym. O ile rowery górskie to dość powszechnie znane rozwiązanie o tyle trekkingowe są mniej popularne. W zasadzie są to nieco zmodyfikowane rowery górskie. Kierownica jest umieszczona nieco wyżej, a postawa jest bardziej wyprostowana, dzięki czemu sprawdzają się lepiej w przypadku długich tras. To czy wycieczka rowerowa nam się spodoba w dużej mierze zależy od tego jaką trasę sobie wyznaczymy, przy jej wyborze należy uwzględnić zarówno ograniczenia samego roweru jak i własną kondycje. Na początek lepiej wybierać proste i krótkie trasy, a z czasem dopiero szukać tych dłuższych i trudniejszych.

Spływy kajakowe, czyli rozrywka i wypoczynek w jednym

Spływy kajakoweSpływy kajakowe w Polsce nie cieszą się za wielka popularnością, a szkoda bo jest to świetny sposób ma zapewnienie sobie rozrywki jak i na aktywne spędzenie wolnego czasu. Mała popularność tego sportu wynika z tego, że istniej duże przekonanie o tym, że by na taki spływ się udać należy umieć pływać kajakiem. Otóż firmy organizujące spływy kajakowe w swojej ofercie mają zwykle kajaki przeznaczone dla osób typowo początkujących. Takie kajaki są bardzo mało wywrotne, a ponadto nawet jeśli się wywrócą można je bez problemu obrócić i wsiąść do nich. Jedyne co trzeba umieć, żeby wybrać się na taki spływ to pływać, jednak nie trzeba być szczególnie dobrym pływakiem, ponieważ na czas spływu i tak zakładamy kamizelkę ratunkową. Ważne jest natomiast to by na początek wybrać łatwą trasę spływu. Najlepiej po jakiejś szerokiej rzece, na której rzadko zdarzają się spady i powalone drzewa. Taki spływ to doskonała zabawa jak i szansa na zwiedzenie okolicy od zupełnie innej strony.

Technologia i świeże powietrze

szkolenia na dronyW dzisiejszych czasach, gdzie niemal każdy po kilka godzin dziennie spędza przed komputerem, coraz większej licznie osób trudno jednak wyjść z domu i oderwać się od elektroniki. Dla takich osób ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się drony. Według www.swiatdronow.pl drony w Polsce stają się coraz popularniejsze, a co za tym idzie i tańsze. Te proste drony rekreacyjne można już kupić nawet i za sto złotych. Zasadniczo zachowują się one jak modele zdalnie sterowane, a co za tym idzie nie dla każdego na dłuższy czas będzie to dobra zabawa. Są one jednak dobrym sposobom by choć zapoznać się z zasadami pilotażu i przekonać się o tym czy taka rozrywka nam odpowiada. Do tego organizowane są specjalne szkolenia na drony. Dzięki temu można poznać tajniki obsługi tego właśnie sprzętu. Jeśli nam się to spodoba warto pomyśleć o takim rozwiązaniu jakim są drony profesjonalne. Taki sprzęt zwykle wyposażony jest już w kamery, dzięki czemu możemy za ich pośrednictwem robić niepowtarzalne zdjęcia czy też obserwować zwierzęta w ich środowisku naturalnym, a to sprawia, że pilotaż drona staje się o wiele ciekawszy.

Krótko podsumowując

Aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest bardzo ważne dla naszego zdrowia j samopoczucie. Obecnie możliwości jest na tyle dużo, że każdy powinien znaleźć taki sposób na aktywny wypoczynek, które będzie mu sprawiał wiele przyjemności. 

2 thoughts on “Pomysł na odpoczynek na świeżym powietrzu

  1. Ja bardzo lubię spędzać czas z moim narzeczonym oraz pieskiem, którego zaadoptowaliśmy ze schroniska. Jeździmy rowerami nad jezioro. Piesek jest duży, dlatego musi się wybiegać. Korzystamy na tym wszyscy, ponieważ Bobik może spędzić aktywnie czas aportując a my spalamy kalorię jeżdżąc na rowerze. Po tym artykule muszę pomyśleć, aby rozwinąć nieco nasze formy aktywności. Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz